O pięknych i zadbanych paznokciach pisałyśmy tutaj. Manicure Teraz czas dopełnić całości czyli – dłonie. Mówi się, że wiek kobiety można rozpoznać po… dłoniach i szyi. Pewnie dlatego, iż medycyna estetyczna w tym także chirurgia plastyczna wciąż ma niewiele do zaoferowania w porównaniu z ilością zabiegów na pozostałe części naszego ciała.


Dłonie niszczą się szybko z wielu powodów. Po pierwsze narażone są  na szereg czynników od atmosferycznych począwszy  na tych chemicznych skończywszy. Po drugie niestety nie poświęcamy dłoniom tyle uwagi na ile zasługują.
Czasu nie zatrzymamy ale efekty jego możemy troszkę opóźnić. Właściwa i systematyczna pielęgnacja to sekret pięknych i zadbanych dłoni.  Jak odmłodzić dłonie ? Jak usunąć plamy na skórze ? Zobaczmy co oferują w tym zakresie gabinety kosmetyczne.

Peeling dłoni.

Zwany też inaczej zabiegiem kwasami. Jest to jeden z podstawowych zabiegów w salonach kosmetycznych. Dzięki tym zabiegom skóra dłoni odzyskuje miękkość i gładkość. Poprawia napięcie skóry dłoni i ujednolica jej koloryt. Peeling dłoni wykonuje się przy użyciu różnego rodzaju kwasów takich jak: migdałowy, mlekowy, pirogronowy czy glikolowy.

Zabieg parafinowy. Kąpiel parafinowa dłoni.

To również bardzo popularny  i skuteczny zabieg na szybie nawilżenie, wygładzenie i regenerację skóry dłoni. Zabieg przeprowadza się z użyciem płynnej parafiny. Na dłonie nakłada się preparat odżywczy a następnie zanurza się w ciekłej rozgrzanej parafinie. Na dłonie zakładane są ocieplające rękawiczki. Dzięki utrzymującemu się ciepłu nałożony preparat odżywczy jest lepiej wchłaniany. Substancję natłuszczające zawarte w parafinie i nałożone na skórę preparaty powodują, iż staje się ona aksamitna i gładka.

Lifting laserowy dłoni

To doskonały zabieg na redukcję przebarwień i odmłodzenie dłoni. Lifting laserowy wygładza, pobudza skórę do regeneracji i tym samym zmniejsza siatkę drobnych zmarszczek.

Fotoodmładzanie dłoni.

To zabiegi przy użyciu zaawansowanej technologii światła. To również zabiegi dedykowane głównie w walce z przebarwieniami i utrata jędrności. Fotoodmładzanie pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny, przez co wyraźnie poprawia napięcie i elastyczność skóry. Zabieg również likwiduje sieć drobnych zmarszczek. Zabieg fotoodmładzania często łączy się z innymi zabiegami.

Fale radiowe na dłonie.

Wszystkie zabiegi z zastosowaniem fal radiowych mają na celu widoczne odmłodzenie skóry dłoni. Poprzez napięcie włókien kolagenowych ( w wyniku chwilowego ich podgrzania i delikatnego rozciągnięcia ) dłonie odzyskują młody wygląd. Poprawiają także jędrność skóry i wyrównują koloryt skóry.

Mezoterapia igłowa dłoni.

Ma na celu widoczne odmłodzenie dłoni i spowolnienie procesu starzenia. Polega na wkłuwaniu pod skórę igły z substancjami odżywczymi. Najczęściej jest to kwas hialuronowy, retinol lub witamina C. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Ranki powstałe w wyniku nakłuć przez igłę pobudzają skórę do regeneracji. Fibroblasty zwiększają produkcję kolagenu  i elastyny. Dzięki temu  zabieg przynosi bardzo wyraźne efekty odmłodzenia i rozświetlenia skóry.

BOTOX na dłonie.

To zabieg stosowany głównie w walce z nadpotliwością dłoni. Botulinę wstrzykuję się w skórę dłoni w małych dawkach. Wkłuć jest dużo. Część jednak osób z tym problemem decyduje się na botoks, gdyż blokuje on na jakiś czas działanie gruczołów – około pół roku. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, mimo to jest bolesny.