Ciągle odrastające włosy szpecące nasze nogi, to nasze utrapienie szczególnie, gdy za oknem swoje macki wyciąga do nas słońce.

Chcemy zakładać zwiewne  sukienki, dopasowane spodenki i odsłaniać ciało. Do szewskiej pasji doprowadza nas widok odrastających ciągle włosów. Dziś opisujemy sposób skutecznego usunięcia owłosienia.

Dla Kogo i na co?

Depilacja laserem diodowym skierowana jest dla każdego, kto boryka się z problemem nadmiernego owłosienia. Temu zabiegowi mogą poddać się zarówno kobiety jak i mężczyźni.
Pozwala on wyeliminować problem wrastających włosków. Utrzymuję skórę we właściwym stanie, a także sprawia że ma atrakcyjniejszy wygląd.

Jak wygląda depilacja laserem diodowym?

Przed rozpoczęciem zabiegu wykwalifikowany personel przeprowadza wywiad z klientem w celu ustalenia czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwskazania, które uniemożliwiały by wykonanie depilacji  laserowej. Jeśli zachodzi taka potrzeba lub klient sobie tego życzy może skonsultować się z lekarzem.
Gdy wykluczono wszystkie przeciwskazania można poddać się zabiegowi. Należy pamiętać aby dzień przed zabiegiem dokładnie ogolić maszynką do golenia partie ciała, które będą poddawane depilacji.
W trakcie zabiegu obszar ciała poddany zabiegowi pokrywany jest specjalnym żelem chłodzącym.  Klient oraz osoba wykonująca zabieg mają obowiązek nałożenia specjalnych okularów, które ochraniają oczy przed wiązką promienia lasera. Następnie wykonuję się tzw. próbę. Na małym fragmencie ciała wykonuję się pojedynczy strzał aby zaobserwować reakcję skóry oraz bolesność zabiegu. Istnieje możliwość wykonania znieczulenia.
Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości partii ciała, którą się depiluje. Może trwać 15 minut, gdy depilacji poddajemy obszar górnej wargi, do nawet 2 godzin, gdy zabieg wykonywany jest na nogach.
_MG_5131

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserem diodowym przez kilka dnie nie wolno stosować antyperspirantów, kosmetyków na bazie alkoholu, spirytusu.  Przez okres 4 tygodni nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych oraz z solarium. W trakcie trwania serii zabiegów zakazane jest usuwanie owłosienia woskiem lub pęsetą odrastających włosów.

Bolesność/komfort

W zabiegu depilacji laserowej parametry urządzenia ustalane są indywidualnie pod kątem typu skóry,  owłosienia oraz indywidualnych predyspozycji, dlatego zabieg nie jest bardzo bolesny. Można odczuwać jedynie lekki dyskomfort, uczucie delikatnego ukłucia.

Efekty

Seria zabiegów przy użyciu lasera diodowego pozwala niemal całkowicie pozbyć się niechcianych włosów z wybranych partii ciała.
Skuteczność depilacji laserem diodowym sięga 95%. Oznacza to, że może odrosnąć 5% włosków, które są jasne, cienkie pozbawione barwnika.

Częstotliwość zabiegu

Depilacja laserem diodowym to seria 4-6 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwskazania do zabiegu to przede wszystkim świeżo opalona skóra, stosowanie w przeciągu ostatnich 3 tygodni samoopalacza, przyjmowanie specyfików światło uczulających, retinolu, ziół takich jak nagietek i dziurawiec. Przeciwskazaniem jest również ciąża, karmienie piersią, stan po chorobie nowotworowej.

Cena

Ceny depilacji  laserowej wahają się od 100 zł za małe partie ciała takie jak wąsik, baki, pachy do 500-600 zł za większe partie ciała takie jak łydki, uda, plecy.

Zabieg opisany dzięki uprzejmości salonu:

Studio Urody ,,Dotyk Piękna” w Krakowie

Kraków,ul. Prosta 40 salon