Ostatnio dużo słyszałam od Was, że  od eksperymentów z domowymi kosmetykami odstrasza Was głównie czasochłonność. Wcale mnie to nie dziwi. Każdy chce dziś uszczknąć  trochę z naszego cennego czasu , dlatego bronimy go jak lwice. Zresztą jesteśmy kuszone i   rozpieszczane przez producentów.

Zrobienie w warunkach domowych antyperspirantów  nie musi być czasochłonne. Moja dzisiejsza propozycja jest bardzo prosta, a zarazem skuteczna.

Czas wykonania: 5 minut

Składniki do wykonania antyperspirantu:

  • 1/4 szklanki sody oczyszczonej
  • 4 łyżki oleju kokosowego

składniki

Opcjonalnie można dodać swojego ulubionego olejku eterycznego o właściwościach antyseptycznych. Ja użyłam lawendy ponieważ uwielbiam ją pod każda postacią.

Jak zatem zrobić domowy antyperspirant?

Nie ma chyba prostszego kosmetyku. Wystarczy tylko dokładnie połączyć ze sobą sodę i olej kokosowy. Do tego dodać 4 krople wybranego olejku eterycznego. Ja połączyłam oba składniki jak ciasto palcami. dzięki temu poprzez dokładne ugniecenie i połączenia uzyskałam masę bardzo podobną w swojej konsystencji do gęstego balsamu.

Jak używać?

Po kąpieli nakładamy nasz kokosowy antyperspirant  w miejsca najbardziej narażone na pot szpatułka lub palcami.

Zalety:

Zdrowy, bez dodatku chemicznych uzdatniaczy i konserwantów.

Delikatny piękny zapach, gdy użyjemy olejku eterycznego. szybki w wykonaniu i co najważniejsze skuteczny w walce z przykrym zapachem

Wady :

Trzeba uważać aby nie narobić bałaganu przy łączeniu. Dla wygodnych i przyzwyczajonych do intensywnych zapachów  ta propozycja może być zbyt łagodna.