Jak spędzić nietypowy i ciekawy  weekend? Off road i Geocaching.
Weekend już minął ale ani się obejrzymy będzie następny. Dlatego już dziś piszę o jednym z pomysłów na spędzenie weekendu w niestandardowy, a jednocześnie niesamowicie atrakcyjny sposób.
To pomysł, który spodoba się niezależnie od płci.


Jeśli weekend się zbliża, a my nie chcemy po raz kolejny wybierać na siłę filmu w kinie, dobrze mieć świadomość, że   wbrew pozorom jest kilka innych alternatyw. Nawet kinoman chce od czasu do czasu zrobić coś innego.
Jeśli masz wrażenie, że wszystko już było, a  Ty wyjątkowo masz chrapkę na coś ciekawego możesz pomyśleć o skorzystaniu z atrakcji off-roadowych lub z atrakcji geocaching. Najlepiej jest połączyć  te dwie atrakcje. Na szczęście  to rozrywka dostępna o każdej porze roku. My tak zrobiliśmy. Wybraliśmy imprezę organizowaną przez magazyn LandLife.

IMG_4269
Już nie możemy się doczekać następnej wyprawy i emocji z tym związanych.
Oczywiście to tylko jedna z możliwości. Jest kilka opcji aby skorzystać z tego typu rozrywek. Jedna to wynajęcie samochodu i możliwości skorzystania z terenu, który umożliwia zabawę. Druga opcja to poszukanie w swoim gronie  kolegi lub koleżanki, którzy dysponują samochodami, które dadzą sobie radę w terenie. Oczywiście trzeba ich przekonać aby się zgodzili brać udział we wspólnej zabawie.
Trzecia opcja, to wyszukanie firm, które organizują imprezy off-roadowe z atrakcjami szukania wskazówek  ukrytych w terenie.

Dlaczego warto  zafundować sobie taką rozrywkę?

Przede wszystkim poznajemy ciekawych pełnych pasji i pozytywnej energii ludzi. To niesamowite ilu pozytywnych wariatów może znaleźć się w jednym miejscu.

IMG_4257
Odczuwanie na przemian strachu, radości i dzikiej przyjemności pokonywania kolejnych trudnych terenów, to według mnie rozrywka, której po kilku dniach sami będziecie sobie zazdrościć.
Ostatnim powodem jest poszerzanie swoich horyzontów i trenowanie spostrzegawczości. To ten rodzaj rozrywki, który może zaprocentować w naszej codzienności umiejętnością skupiania uwagi na tym co jest dla nas ważne.
Pierwszy raz miałam w dłoni roadbooka.

IMG_4292

 

Musiałam nauczyć się  czytać tą dziwną instrukcję jazdy. Nie było oczywiście możliwości aby się  nie pomylić na trasie. Wtedy było jeszcze ciekawiej bo trzeba było szybko znaleźć błąd i wrócić  na właściwą drogę.

IMG_4262
Udało nam się jednak spędzić wspaniałe chwile i  wygrać taką oto skrzynię, kubki i koszulki. No cóż…skrzynia będzie na kanapki do pracy :)

IMG_4290
Jak w każdej konkurencji tak i tutaj aby wygrać ważny był spryt i umiejętność szybkiego łączenia faktów.  My przyspryciliśmy  w taki oto sposób.
Dzięki temu mogliśmy mieć na oku  wszystkie obiekty które musieliśmy znaleźć na trasie.