Z perfumami swoje życie połączyło wiele osób, które żyją w świecie zapachów, wiedzą niemalże wszystko o perfumach i codziennie  pracują z pasją tworząc nieustannie  ten niesamowity świat  doznań.

Pasja jest nieodłącznym motywem tworzenia doskonałych zapachów. Może być to pasja do samych perfum albo inna, która się z nią wiąże lub do niej prowadzi.
Wspaniałe dzieła zazwyczaj są wytworem ludzi tworzących z pasją . Tak  też jest w przypadku  wybitnych perfumiarzy, którzy otwierają nam drzwi do świata magii zapachów.

Nie sposób wymienić wszystkich artystów, którzy swoje losy połączyli na trwałe ze światem perfum, dlatego  z pomocą Stanisławy Missala  wybraliśmy 8 wybitnych perfumiarzy, którzy zapisują karty perfumiarstwa swoimi niezwykłymi kompozycjami.

1. Olivier Durbano

Fascynuje się kamieniami i swoją pasję do kamieni przełożył na język zapachów. Każdy kamień ma inną energię i wywołuje zupełnie inne skojarzenia. Oliver Durbano kamienie zbierał już jako czteroletnie dziecko. Jako dorosły człowiek zaczął tworzyć bizuterię, a następnie perfumy inspirowane zapachami.
Słynne perfumy Oliviera Durbano to miedzy innymi : Black Tourmaline, Amethyst, Chrysolithe i Pink Quartz oraz wiele innych.

Chrysolithe_500x500[1]

2. Jan Luca Perris , który jest właścicielem marki Haubigant

Pasjonuje się on podróżami i poszukiwaniem nowych składników do perfum. Na przykład interesują go miejsca gdzie uprawia się nietypowe odmiany takie jak róża z Taif w Arabii Saudyjskiej czy paczula i ylang ylang z wyspy Nosy Be koło Madagaskaru. Łączenie pasji podróżowania i tworzenia zapachów sprawia, że powstają perfumy dające niezapomniane wrażenia zapachowe.
Jego perfumy to między innymi: Quelques Fleurs- jedne z najbardziej innowacyjnych zapachów, który był pierwszym czystym wielokwiatowym bukietem, Orangers en Fleurs, Iris des Champs i wiele innych inspirowanych roślinami, które kradną serce Jana Luca Perris podczas jego podróży.

3. Kilian Henessy

To perfumiarz, którego do tworzenia perfum zainspirowała wizyta w muzeum kryształów Baccarat w Paryżu. Był pod wrażeniem przedmiotów w muzeum i tego, że kiedyś przedmioty były tak bardzo dopracowane i piękne. Postanowił tworzyć zapachy i opakowania w sposób niezwykle staranny i perfekcyjny, tak aby klienci kupujący perfumy byli również zachwyceni flakonami. Postanowił łączyć tradycyjny sposób tworzenia perfum ze współczesnymi możliwościami…
Po ukończeniu uniwersytetu, miał okazję rozwijać swoje pasje u boku największych nosów perfumeryjnych, takich jak: Alberto Morillas, Jacques Cavallier, Thierry Wasseur i zwłaszcza Calice Becker. Pracował dla największych domów perfumeryjnych jak Dior, Paco Rabanne, Alexander McQueen i Giorgio Armani.
Jego perfumy to między innymi: Kilian Intoxicated, Kilian Amber Oud, Kilian Musk Oud

szkatulka_incense_oud[1]

4. Christopher Chong

To dyrektor kreatywny i artystyczny marki Amuage. Ten twórca z kolei fascynuje się muzyką klasyczną i stara się za pomocą zapachów odtworzyć atmosferę słynnych oper. Na przykład ostatni zapach Amuage Opus X został zainspirowany filmem Czerwone skrzypce.
To skrzypce, które każdy chce mieć, a szczęścia nikomu nie przynoszą.

AMOUAGE Opus X

5. Twórcy marki Nabucco

To twórcy, którzy są zafascynowani starożytną sztuką perfumiarstwa. Tworząc własne perfumy chcieli aby sięgały do korzeni perfumiarstwa-starożytnej Mezopotamii i Egiptu.
Nazwa marki pochodzi od znanego władcy Nabuchodonozora. Zapachy zawierają składniki, których używano tysiące lat temu. Również w konstrukcji flakonów wykorzystano wiele starożytnych symboli.

 

6. Martin Micallef i Geoffrey Nejman

To twórcy perfum, którzy początkowo pracowali w zupełnie innych zawodach. Martine była artystką, a Geoffrey był bankowcem. Połączyła ich miłość i wspólna pasja do perfum. Swoje pierwsze zapachy tworzyli u siebie w piwniczce.  Razem zaczęli budować markę perfumeryjną, która łączyła oryginalne nowatorskie zapachy z unikalnymi ręcznie malowanymi flakonami. Jako przedstawiciele Organic-Home-Spa miałyśmy okazje poznać tych wspaniałych pełnych pasji ludzi. To było niesamowite przeżycie. na zdjęciu Martine Micallef.
micaleff

Ich ostatnim zapachem jest niezwykle intrygujący  zapach Akowa.

7. Francis Kurdijan

To najbardziej znany i ceniony nos naszych czasów. W wieku 30 lat dostał prestiżowa nagrodę Coty’ego za całokształt  kariery perfumiarza. To go tylko zachęciło aby pójść dalej. Stworzył własną markę perfumeryjną. Zaczął tworzyć zapachową garderobę w której znalazłby się zapach dla każdego i na każda okazję.

w tekst kurdijan

nr 1

8. Stanisława Missala z rodziną

To polscy entuzjaści zapachu, pracujący z pasją w świecie zapachu.
Zapachy są pasją całej rodziny. Przebywanie w świecie perfum zapoczątkowała Pani Stanisława Missala, a następnie zaraziła nią pozostałych członków rodziny. Od lat założyciele niszowej perfumerii Quality Missala, podróżują po świecie poszukując najwyższej jakości perfum.  Z okazji XX -lecia perfumerii Quality Missala, rodzina postanowiła stworzyć własny zapach. Przygotowywali się do tego wiele lat. Zapach jest esencją firmy, a także  historii i współczesności perfumiarstwa. Zapach miał również oddać wszystko w co wierzyła Stanisława Missala-główny twórca perfum. Perfumy nie zostały stworzone jako produkt komercyjny, dlatego nie było tu żadnych kompromisów. Powstał zapach złożony, wielowątkowy. To zapach bogaty pod względem składu jak i ilości naturalnych esencji. To co ważne to fakt, że zapach doskonale układa się na skórze kobiet, mężczyzn jak również dzieci. Missala Quesence to zapach, który zmienia się w czasie i reaguje na nastrój.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wiedza o perfumach to ogromny obszar. Swoją wiedzą podzieliła się z nami Pani Stanisława Missala-współwłaściciel  perfumerii Quality Missala.