Koniec lata obfituje w czerwień, którą zapewnia nam jarzębina. Tą roślinę dostrzeżemy nawet z dużej odległości ze względu na jej intensywny kolor. Kilkanaście lat do tyłu bawiłyśmy się jarzębiną robiąc biżuterie z jarzębiny. Teraz cofamy czas i robimy skok na drzewo jarzębiny po czerwone owoce. Aktualnie wykorzystując miód, jarzębinę i pyłek kwiatowy nie tylko zanurzymy się w frywolną przyjemność ale dostarczymy naszej skórze zastrzyku potrzebnej energii.


Właściwości składników maseczki: jarzębina, miód i pyłek kwiatowy

srodek

Jarzębina

Ma wiele składników, na które czeka z utęsknieniem nasza skóra. Oczywiście podstawowym składnikiem są witaminy, garbniki, sole mineralne i to co jest również ważne gorycze i kwasy organiczne.

Miód

Stosowany zewnętrznie na skórę koi ją ,oczyszcza, nawilża wygładza i dodaje blasku. Ma właściwości antybakteryjne.
Pyłek kwiatowy
Ten składnik doskonale zmiękcza skórę, wygładza ją, dostarcza cały koszyk cennych witamin i aminokwasów. Ma  również ma działanie antybakteryjne. Doskonale współgra z miodem.

Długo myślałam jaką maseczkę stworzyć dla cery, która po lecie wymaga intensywnej regeneracji. Jako, że jestem istotą, która uwielbia sprawiać sobie przyjemność chciałam, aby maseczka była przyjemnym doznaniem dla skóry i dla mojego nosa. Ta okazała się doskonałym wyborem.

IMG_2887

Efekty po zastosowaniu maseczki

Maseczka dzięki połączeniu miodu, pyłku i jarzębiny jest zastrzykiem energii dla naszej skóry.
Dostarcza do naskórka wiele cennych witamin i minerałów niezbędnych dla prawidłowego wyglądu skóry. Działa nawilżająco, ściąga pory. Jarzębina zawiera m.in sorbitol, dzięki temu po zastosowaniu maseczki długo odczuwamy nawilżenie skóry. Maseczka tonizuje skórę i podnosi jej sprężystość.
Składniki

  • 2 kiście jarzębiny
  • 2 Łyżki miodu
  • 3 łyżki pyłku kwiatowego
  • 5 łyżek letniej przegotowanej wody
  • Płatki owsiane do zagęszczenia maseczki

IMG_2893
Przygotować:

  • Blender
  • Dwie miseczki
  • Łyżkę stołową do odmierzania
  • Ręcznik papierowy( do utrzymania czystości w razie zabrudzeń)

Przygotowanie
Do miseczki wsyp pyłek kwiatowy i 5 łyżek letniej przegotowanej wody. Wymieszaj dokładnie pyłek z wodą i dodaj do tego 2 łyżki miodu. W drugiej miseczce będziesz blendowała jarzębinę. Wsyp dwie kiście  jarzębiny bez łodyżek i zblenduj. Gdy jarzębina jest już rozdrobniona włóż ją do miseczki z miodem i pyłkiem.

IMG_2890

Wszystko dokładnie wymieszaj i na koniec zagęść dodając płatki owsiane. Zostaw maseczkę na około 10 minut, aż płatki owsiane spęcznieją i zmiękną. Po tym czasie połóż się i nałóż sobie maseczkę na twarz. Abyś nie miała problemu ze sprzątaniem najlepiej zafunduj sobie 20 minutową kąpiel i w tym czasie daj sobie czas na relaks z maseczką na twarzy.

ostatnia

Uwaga: Przed zastosowaniem jakiejkolwiek maski zrób próbę uczuleniową. Nałóż na skórę na nadgarstku niewielką ilość maseczki i odczekaj chwilę. Jeśli pojawi się wysypka nie używaj tej maseczki. Prawdopodobnie jesteś uczulona na jeden ze składników maseczki.