Masaż twarzy olejem kokosowym

Jakież było moje zdziwienie, gdy bo 15 minutowym masażu twarzy u znajomej kosmetyczki, który de facto jest obłędnie przyjemny, dowiedziałam się w końcu jakiego to specyfiku używa do masażu. Okazało się, że to zwykły olej kokosowy. Zapach był znajomy ale nie przyszło mi do głowy, że to tylko jeden składnik. Często okazuje się, że kombinowanie nie zawsze popłaca, ponieważ proste rozwiązania są najlepsze.

Nie każdy dotychczas testowany krem do masażu twarzy, spełniał swoje zadanie. Jeśli już udało się spotkać krem o właściwej konsystencji,  to miał bardzo ubogie właściwości. Na drugim krańcu często spotykanych w drogeriach kosmetyków do masażu twarzy stoją kremy, o dobrych właściwościach odżywczych, którymi nie sposób jednak  masować skórę. Po chwili  ciężko jest wykonywać swobodny masaż palcami .Bardzo ważny jest ten specyficzny poślizg. Dzięki temu masaż jest dużo przyjemniejszy. Oczywiście do tego równie ważne są właściwości kremu do masażu. Nawilżanie i regeneracja skóry to podstawowe zadania kremu do masażu. Zapach kremu to dodatek, jednak również bardzo ważny.

Masaż olejem kokosowym ma wielką zaletę. Możesz wykonać go samodzielnie w domu . Oczywiście możesz poprosić koleżankę, córkę lub partnera o taki masaż.

coconut-509225_1280

Dlaczego możemy użyć oleju kokosowego do masażu twarzy?

Po pierwsze, po rozgrzaniu w dłoniach olej przechodzi w płynna konsystencję. Dzięki poślizgowi ruchy nie sprawiają żadnego kłopotu.

Do masażu twarzy zawsze wybieramy olej nierafinowany.

Olej kokosowy nierafinowany ma piękny, delikatny zapach i smak orzecha kokosowego. Olej rafinowany jest całkowicie pozbawiony zapachu.

Nieoczyszczony olej kokosowy ma gęstą konsystencję masła lub smalcu. W temperaturze pokojowej jest stały i nieprzezroczysty, po podgrzaniu konsystencja zmienia się na płynną i przezroczystą.

Chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Zmniejsza suchość skóry, pomaga pozbyć się łupieżu. Pozwala zadbać o zdrową skórę, wzmocnić jej elastyczność i zapobiegać zmarszczkom.

Olej z kokosa nadaje się też jako alternatywa płynu do demakijażu. Możemy oczyścić nim twarz, a następnie zrobić masaż.

 Co wybrać : dom czy salon?

Zarówno masaż w domu jak i w salonie ma swoje zalety.

Gdy idziemy do salonu nastawiamy się na przyjemność, oddajemy się w ręce profesjonalisty. Nikt nam nie przeszkadza, ponieważ wiemy że ten czas jest przeznaczony dla nas. W salonie to my jesteśmy najważniejsi…albo raczej powinnyśmy być :)

W domu z kolei możemy częściej fundować sobie chwile przyjemności. Niestety podczas automasażu nie jesteśmy w stanie zrelaksować się w stu procentach.

Ja polecam łączenie przyjemności masażu twarzy w domu oraz fundowanie sobie systematycznie raz w miesiącu masażyk twarzy w salonie. To przyniesie zdecydowanie najlepszy efekt.