Kwas hialuronowy zazwyczaj kojarzy nam się z zabiegami na twarz a tymczasem jest też doskonałym zabiegiem na włosy.  Maski na włosy to doskonały sposób na odżywienie i wzmocnienie naszych włosów.

Drogerie oferują nam cała paletę masek ale raz na jakiś czas warto nałożyć maskę w salonie fryzjerskim. Ich działanie jest silniejsze ze względu na większą ilość skondensowanych składników.

Jakie maski mogą nam zaproponować profesjonalne salony fryzjerskie ? Masek na włosy jest dość duży asortyment, dziś prezentujemy dwie – jedne z bardziej popularnych.

DSC_0033

Jak wygląda zabieg w salonie:

Po umyciu głowy, Fryzjerka nakłada specjalnie przygotowaną maskę na włosy. Po nałożeniu maseczki klientka siada pod sauną jonowo – ozonową na około 20 minut.

Czas trwania zabiegu

Cały zabieg nie trwa dłużej niż 40 minut.

Kwas hialuronowy

Odżywcza maseczka do włosów. Regeneruje wzmacnia i nawilża włosy. Jej zadanie – to przede wszystkim zapobieganie tzw. starzeniu się włosów. Efekt wzmacniany jest sauną jonowo – ozonową. W profesjonalnych salonach do zabiegu dołączana jest też dodatkowa ampułka – reminalizer , która wzmacnia i odbudowuje łuskę włosa.

Taka maskę powinniśmy zafundować naszym włosom raz w miesiącu

Maska z papai

Nawilża, regeneruje i wzmacnia skórę głowy. działa antydepresyjnie. Doskonale  oczyszcza skórę głowy, ma silne działanie  antybakteryjnie. Maseczka  ta  zapobiega łupieżowi. Wzmocniona sauną jonowo – ozonową usuwa bakterie i wirusy. Doskonała na skórę głowy.

 

Zabiegi opisane dzięki Salonowi Fryzjerskiemu Koki Loki.   Salon
Konsultacja merytoryczna Sylwia Kaczmarek