Piękne i zadbane paznokcie – wizytówka każdej kobiety. Niezależnie od wieku zadbane paznokcie są wyznacznikiem naszej atrakcyjności. Niestety, prace domowe takie jak pranie czy sprzątanie powodują , iż utrzymanie ich w nieskazitelnym porządku staje się bardzo trudne. Do tego  dochodzi wieczny brak czasu z jakim na ogół borykają się kobiety :). Lakier już po dwóch dnia potrafi odpryskiwać, paznokieć nagle się złamie … itp, itd. Ładne paznokcie to naprawdę nie lada sztuka.

Profesjonalny Manicure

Jakie sztuczki zastosować ? Istnieje wiele sposobów na piękne i zadbane paznokcie. Niektóre z nas maja ładną i twardą płytkę paznokcia. Wówczas problem jest nie wielki, wystarczy podstawowy manicure i paznokcie są zadbane. Niestety w większości przypadków borykamy się z różnymi problemami, które uniemożliwiają nam utrzymanie ładnych paznokci. Poniżej przedstawiamy różne rodzaje stylizacji paznokcia i różne rodzaje manicure.

hand-556763_1280

Jaki Manicure, Jaka Stylizacja ?

  1. Manicure Klasyczny. To podstawowy manicure głownie dla kobiet, które nie maja problemu z łamliwością, kruchością płytki lub innymi problemami umożliwiającymi posiadanie naturalnych mocnych paznokci. Polega on na opiłowaniu paznokci i nadaniu im pożądanego kształtu, namoczeniu w specjalnym odżywczym preparacie, wycięciu lub odepchnięciu skórek oraz pomalowaniu paznokci kolorowym lakierem. Na koniec w skórki wcierana jest oliwka a w dłonie krem pielęgnacyjny.
  2. Manicure biologiczny. To manicure klasyczny z tą jednak różnicą iż do jego wykonania nie używamy żadnych metalowych narzędzi. Skórki np.  nie są wycinane tylko odsuwane specjalnym patyczkiem a do opiłowania stosuje się papierowe lub szklane pilniki. To manicure dla wszystkich ceniących sobie naturalną kosmetykę i bez inwazyjność zabiegu.
  3. Przedłużanie/ Wzmacnianie  paznokci. Cóż natura nie wszystkich obdarzyła tak samo. Niektóre z nas mają bardzo kruchą płytkę, do tego krótką i pożółkłą. Ale jest na to sposób. Warto spróbować wówczas stylizacji akrylem lub żelem. Ten sposób wzmocnienia lub przedłużenia paznokcia pozwoli nam cieszyć się zadbanymi paznokciami.
  4. Manicure akrylowy – Stylizacja akrylem. Ten rodzaj manicure jest polecany głównie dla kobiet, które mają słabą płytkę, skłonną do łamania lub tzw. krótką płytkę. Za pomocą akrylu możemy przedłużyć paznokcie lub wzmocnić naturalne. Na przygotowany paznokieć ( czyli zmatowiony ) przyczepia się akryl. Następnie tak wzmocniony lub przedłużony paznokieć maluję się zwykłym lakierem lub lakierem hybrydowym. Po około 3 tyg należy akryl uzupełnić. Trzeba przyznać iż zaletą jest fakt iż nasze paznokcie wyglądają naprawdę ładnie przez 3 tygodnie. Nie ma odprysków . Manicure trwa około 1,15 ważne jest, iż aby zdjąć taka stylizację należy ponownie udać się do salonu.
  5. Manicure żelowy – Stylizacja żelem. To alternatywny do stylizacji akrylem sposób wzmocnienia lub przedłużenia paznokci. Płytka paznokcia zostaje przygotowana a następnie nakładana jest cienka warstwa żelu. Na zakończenie paznokcie również zostają pomalowane zwykłym lakierem lub hybrydowym.  Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie i czysto. Lakier utrzymuje sią około 3 tygodni a sam manicure trwa około 1,15 h. Aby zdjąć taka stylizację również należy udać się do salonu.
  6. Manicure hybrydowy. Polecany jest głównie jako antidotum na tzw. odpryski lakieru. Ten lakier utrzymuje się około 3 tygodni nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych. Nie matowieje jak zwykły lakier i długo utrzymuje charakterystyczny mokry połysk. Lakier hybrydowy to specjalna emalia będąca połączeniem lakieru i żelu. Cienka warstwę lakieru nakłada się na paznokieć i następnie utwardza w świetle UV. Czynność powtarzamy kilkakrotnie. Niewątpliwą zaletą jest to iż paznokcie są od razu suche. Nie trzeba czekać aż wyschną, czyli kolejne minuty zaoszczędzone. Niestety manicure hybrydowy nie utrzyma się na kruchym paznokciu. Jeśli mamy łamliwą płytkę należy wcześnie wzmocnić ją akrylem lub żelem. Hybrydy nie usuwamy zwykłym zmywaczem. Na jej zdjęcie ponownie udajemy się do salonu.
  7. Manicure tytanowy. To również rodzaj trwałego manicure o zastosowaniu podobnym do hybrydy, czyli gdy chcemy aby nasz lakier trzymał się dłużej mimo prac domowych i stukania w pracy w klawiaturę komputera :) Różnica polega na tym,  iż w tym przypadku nie używa się lampy UV. Manicure rozpoczyna się  tak jak w każdym przypadku przygotowaniem płytki paznokcia poprze jej zmatowienie. Następnie po nałożeniu bazy, paznokieć wkłada się do pudełeczka z proszkiem. Proszek bardzo łatwo przykleja się do paznokcia. Pozostaje tylko położenie wierzchniej warstwy to i oczyszczenie boczków z pudru. Oczywiście tytanka również ściągamy w salonie za pomocą specjalnych kompresów acetonowych.
  8. Manicure winylowy/ Vinylux.  Początek jest taki jak manicure klasyczny lub biologiczny. Na paznokcie nakładany jest jednak specjalny lakier do paznokci –Vinylux. To lakier o specjalnej formule, który utwardza się pod wpływem naturalnego światła. Jest odporny na zarysowania, zadrapania i odpryski. Na paznokciu utrzymuje się do 7 dni. Jego zaletą jest fakt, iż można go ściągnąć samemu w domu.
  9. Manicure Japoński. To manicure, który za pomocą naturalnych składników ma za zadanie wzmocnić naszą płytkę. Jeśli nie chcemy decydować się na żel czy akryl to właśnie manicure japoński pomoże nam wzmocnić nasze paznokcie i nadać im blask. Początek jast taki jak w manicure klasycznym. Następnie w płytkę  paznokcia wcierana jest specjalna pasta, która zawiera krzemionką z morza japońskiego, pszczeli pyłek, witaminy i kreatynę. Następnie na płytkę nanosi się specjalny puder który ma za zadanie zabezpieczyć przed wypłukiwaniem odżywczych składników pasty. Po tym manicure raczej przez kilka dni nie powinno się malować paznokci. Płytka ma blask różowej perły i wygląda bardzo naturalnie. Manicure ten regeneruje zniszczoną płytkę.
  10. Ozdabianie paznokci. Oczywiście każdy manicure może być wzbogacony o dodatkowe ozdabianie. Malowanie równych wzorów, doklejanie ozdób… inwencja zależy od klientki i duszy artystycznej manikiurzystki.

manicure4