Każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sposobów na to aby nasze stopy były zadbane i były obiektem zazdrości jest wiele. To który wybierzemy zależy w dużej mierze od zasobności naszego portfela  i czasu, którym dysponujemy. Nie ma co ukrywać, że również od naszej chęci. Co innego wizyta u kosmetyczki i wyciągnięcie specjalistce naszych raciczek na blat, a co innego samodzielne szlifowanie ich wyglądu w domu.
Ja wczoraj wybrałam opcję  domową i już Wam dziś prezentuje


Chciałam poradzić sobie z moimi suchymi i szorstkimi stopami. Znowu o nich zapomniałam, a one jednak wymagają systematyczności. Potrzebna była szybka regeneracja stóp dlatego wyciągnęłam ciężkie działa. Podeszłam do sprawy dwuetapowo. Najpierw zafundowałam stopom kąpiel a przy okazji sobie relaks  a następnie po potraktowaniu stóp tarką i starciu martwego zrogowaciałego naskórka nałożyłam domową maseczkę odbudowującą na stopy.

Czas przygotowania:

Kąpiel dla stóp: Przygotowanie naparu  5 minut  plus kąpiel stóp 10 minut
Maseczka regeneracyjna stopy: 15 min gotowanie plus 5 minut przygotowanie

Składniki na kąpiel

 • 1 garść suszonego nagietka
 • 1 garść świeżej lub suszonej mięty
 • 2 litry wody

Składniki na miksturę odbudowującą

 • 2 duże ziemniaki
 • 3 łyżki oleju kokosowego
 • 6 kropli eterycznego olejku lawendowego
 • 5 kropli witaminy E
 • 1 łyżka oleju z pestek winogron

20150723_201635

Przygotować

 • Ręczniki papierowe
 • Torebki foliowe
 • Miska do kąpieli dla stóp

Działanie

Te dwa zabiegi dedykowane dla stóp mają za zadanie przywrócić miękkość stopom i ich estetyczny wygląd. Efekt uzyskujemy już po pierwszym zastosowaniu i to właśnie jest wspaniałe. Uzyskujemy gładkie i zadbane stopy.

Wykonanie:

I etap:
Do garnka wlej 2 litry wody i zagotuj. Gdy woda będzie wrzeć dodaj zioła(1 garść nagietka i 1 garść mięty) i gotuj przez ok 5 minut. Teraz możesz już wlać napar do miski dodać do tego tyle wody aby miała ona taką temperaturę abyś mogła włożyć do wody z ziołami stopy i moczyć przez 10 minut
II etap:
Teraz Twoim zadaniem będzie zetrzeć tarką stopy i dopiero po tym zabiegu możesz nałożyć maseczkę regenerująca na stopy.
III etap:
Ugotuj ziemniaki tak aby były miękkie ( mogą być w skórce tylko musisz je wcześniej  umyć)
Gdy ziemniaki będą na tyle miękkie, że będziesz mogła je zgnieść na papkę odcedź wodę i zgnieć je widelcem. Do papki z ziemniaków dodaj 3 łyżki oleju kokosowego, 1 łyżkę oleju z pestek winogron, 6 kropli naturalnego olejku eterycznego z lawendy i 5 kropli witaminy E.
Tak przygotowaną papkę nałóż na stopy i owiń je folia. Mogą to być zwykłe reklamówki jednorazowe.

Wada

Fakt, że trochę dziwnie będziesz wyglądać z foliówkami na stopach. Brak tu komfortu. Polecam w związku z tym aby włączyć sobie jakiś film z przyjaciółką i posiedzieć razem z ofoliowanymi stópkami.
Musisz również posprzątać po tym całym bałaganu, który zostawisz podczas nakładania. To minus domowych zabiegów. Zresztą podczas gotowania również mamy ten problem

Zaleta

Szybki efekt wspaniałe i  uczucie nawilżonych stóp. Nie uzyskasz takiego efektu gdy tylko użyjesz dobrego kremu do stóp po kąpieli. Wiem bo próbowałam. To co ważne efekt uzyskujemy już po pierwszym użyciu