Sylwester to czas wyzwania dla naszej urody. Z jednej strony chcemy aby skóra wyglądała wyjątkowo pięknie, a z drugiej serwujemy jej swoisty maraton wytrzymałości. Strzelamy do niej szampanem, tej nocy robimy szlaban na łóżko i stawiamy wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o jej wygląd. Każda z nas chce wyglądać w ten wieczór pięknie.

Nie jest ważne z jakiej formy spędzenia pożegnania starego roku skorzystamy. Możemy wybrać wytworny bal, domówkę czy sylwestrowe wyjście do teatru. Chcemy po prostu wyglądać pięknie. To z kolei, jak będziemy prezentować się wśród innych niewątpliwie wpłynie na nasz nastrój podczas tego wieczoru. To, że trzeba zadbać o odpowiedni strój, wygodne i piękne buty oraz fryzurę i makijaż to już wiecie. Aby wyglądać pięknie przez tyle godzin trzeba podejść do pielęgnacji bardziej kompleksowo. Nasza twarz najczęściej szybko pokazuje oznaki zmęczenia, a tego boimy się jak diabeł święconej wody.

Poniżej kilka zasad, których należy się trzymać aby zadbać o wygląd skóry na sylwestrowy wieczór

1. Dobry sen dzień wcześniej.

Od tego należy zacząć. Z premedytacją planujemy nieprzespaną noc pełną wrażeń, dlatego również z dużą dozą przebiegłości należy położyć się na tyle wcześnie aby przynajmniej spać 8 godzin. Powtarzanie tego jest może banalne ale w tym miejscu nie może tego zabraknąć. Sen to najlepszy kosmetyk.

bed-945881_1920

2.  Zacznij od porannego masażu okolic oczu.

Delikatnie, opuszkami palców, pulsacyjnym ruchem rozmasuj skórę. Pamiętać należy, że nie wolno jej rozciągać! Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i podatna na wszelkie czynniki destrukcyjne. Następnie wyposaż się w coś zimnego, co zlikwiduje opuchliznę i nieco poprawi ukrwienie, dzięki czemu zmniejszą się sińce. Dobrym patentem są kostki lodu na początek. Też należy tu uważać aby nie przesadzić. Skórę trzeba schłodzić i rozmasować, a nie odmrozić jak to zrobiła moja koleżanka w zeszłym roku.

3. Następnym krokiem po masażu jest dobra maska na skórę.

Rano zafunduj sobie odżywczą maskę, a tuż przed nałożeniem makijażu nałóż na skórę maskę liftingująca. Taką maskę najlepiej nałóż podczas kąpieli ponieważ wtedy oszczędzasz czas. Uważam, że cudownym wynalazkiem jest maska Marion SPA w saszetce, której używamy raz. To maska o rozsądnej cenie, dająca efekty widoczne gołym okiem.

4. Po nawilżeniu skóry zrób skórze delikatny peeling.

Jak sprawić by skóra była nawilżona, a makijaż długo się utrzymywał? Okazuje się, że ważnym krokiem jest peeling skóry twarzy.

Peeling dopasuj do swojego rodzaju skóry. Pamiętaj aby dobrze oczyścić skórę, a następnie po zmyciu peelingu nałóż dobry odżywczy krem, który wyprowadzi skórę na prostą.

5. Weź pod lupę co jesz i co pijesz przed imprezą sylwestrową

Teraz z zupełnie innej beczki. Zwracaj uwagę na to co jesz i pijesz przed nocą sylwestrową. Postaw na lekkostrawne jedzenie i dużą ilość wody. Nie rób wszystkiego na przekór i nie opychaj się smażonym kurakiem na obiad. Organizm część swojej energii będzie musiał poświęcić na zmaganie się z ciężkostrawnym obiadem. Już po południu wypij przynajmniej dwie szklanki  zielonej herbaty. To przyprowadzi na smyczy dużą dawkę energii, która na pewno przyda się nam tego wieczoru.

6. Masaż ciała

Jeśli masz czas i trochę pieniędzy idź na masaż relaksacyjny.To jest akurat ta przyjemność której sobie często odmawiamy, a która ma dobroczynny wpływ zarówno na nasze ciało jak i energię. W tym wyjątkowo wymagającym dniu masaż ciała ma szczególne znaczenie. Jest dodatkową bazą energii.

7. Zacznij rytuał makijażu odpowiednio wcześniej

Po kąpieli i zdjęciu maseczki liftingującej pora na makijaż. Nie czekaj na ostatnią chwilę. Aby makijaż był trwały musi być wykonany dokładnie. Nie wolno Ci pomijać żadnego z etapów. Szczególnie ważny jest tu podkład pod makijaż. Ten kosmetyk wyraźnie przedłuża makijaż. O makijażu przeczytajcie na blogach, które doskonale prowadzą w tym temacie.

8. Zabierz ze sobą potrzebne gadżety plus dobry humor.

mały humor

Nawet nie jestem w stanie zliczyć ile to razy potrzebowałam rajstop, których akurat nie było w torebce. Do tego aby cały czas wyglądać dobrze warto zabrać ze sobą puder, który zmatowi świecącą się skórę, pomadkę lub błyszczyk, chusteczki higieniczne no i oczywiście perfumy. W torebce znajdźmy zawsze miejsce na humor i pewność siebie. Bez tego wszystkie nasze starania możemy sobie odpuścić. Atmosfera będzie drętwa, a My sami bawić się będziemy kiepsko.

Czy macie jakieś swoje sposoby na wspaniałą skórę przed przyjęciem?

PS: Życzę wspaniałej zabawy