Domowy skuteczny sposób na odmładzanie. Jeżyna i lód.
To kontrowersyjne połączenie ale skuteczne. Zaraz rozjaśnię mroki ciemności i wszystko będzie jasne.
Pewne składniki owoców mają szczególną moc uzdrawiania naszej skóry i poprawy jej wyglądu, a wręcz moc zatrzymywania czasu.


Dzisiejszy sposób, który opisuje udało mi się wydębić parę lat temu od dwóch kobiet : matki i córki, które wyglądały na przynajmniej o 10 lat młodsze niż okazały się w rzeczywistości. Długo trwało zanim przekonałam je aby uchyliły rąbka tajemnicy młodej skóry, która osiągały domowym sposobem.
Okazało się, że piękną skórę zachowują dzięki  zastosowaniu dwóch  czynności. Maseczka z owocami z dużą zawartością witamin i antyoksydantów. Druga to masaż kostkami lodu rano i wieczorem po twarzy i dekolcie. Brrr :)
Owoce , które były używane do maseczki w zależności od dostępności w danej porze roku to maliny, jeżyny aronia, lub czarny bez. Dziś zatem opiszę maseczkę z jeżyn , ponieważ wczoraj z koszyczkiem wyruszyłam do lasu i udało mi się nazbierać nieco tych cennych owoców dla naszej urody i zdrowia.

Składniki maseczki z jeżyn:

  • 1 garść świeżych jeżyn
  • 1 duża łyżka miodu
    1 łyżka gęstej śmietany

IMG_2981

Czas przygotowania : 5 minut

Przygotowanie:

Najpierw w miseczce należy ugnieść widelcem jeżyny a następnie dodać do nich miód i śmietanę. Na koniec należy dokładnie wymieszać papkę i rozkoszować się działaniem maseczki przez około 20 minut. Po tym czasie zmywamy maseczkę letnią wodą.
Aby nie narażać się na pobrudzoną podłogę i sofę należy położyć na sofie stary ręcznik i ręcznik papierowy albo nałożyć sobie maseczkę podczas kąpieli w wannie. Należy pamiętać aby zabezpieczyć się i związać włosy aby kosmyki nie ubrudziły się w maseczce.

IMG_3001

A teraz lód na twarz…

Po zrobieniu maseczki którą należy wykonywać dla najlepszych efektów dwa razy w tygodniu należy zrobić 5 minutowy masaż kostkami lodu. Należy to jednak robić umiejętnie i z wyczuciem. Każda z nas ma specyficzną skórę o różnym stopniu wrażliwości. Do takiego masażu należy przyzwyczajać skórę stopniowo. Jeśli robimy go pierwszy raz to nie możemy dopuścić do podrażnień lub odmrożenia. Zalecana jest tu zatem ostrożność, umiar i systematyczność.

Efekty:

Dzięki maseczce skóra jest doskonale nawilżona i odżywiona. Zawarte w maseczce witaminy ( C, E, A, K, kwas foliowy, B-6, niacyna oraz ryboflawina), minerały ( wapń, potas, sód, fosfor, żelazo, cynk oraz kwasy organiczne ( winny, cytrynowy, jabłkowy i salicylowy)pomagają zachować młodość, wspomagają odnowę skóry.
Domowa maseczka z jeżyn to skuteczny sposób na fotostarzenie się skóry. Dla każdej z nas wizualny efekt po nałożeniu maseczki jest bardzo ważny, pozwala nam zmotywować się do następnego razu.  Możemy obiecać naszym czytelniczkom, że nałożenie sobie maseczki z jeżyn i połączenie tego z masażem kostkami lodu pozwoli zobaczyć efekty w wyglądzie skóry i  jej napięciu.

legtomb-596506_1280