Przyjemność nosi imię Hammam…Łaźnia- Orientalne miejsce, w którym wydobywa się piękno z wnętrza własnego ciała.
Regeneracja, nawilżenie, wygładzenie, odmłodzenie skóry, a także relaks i odprężenie w niezwykłej atmosferze.


Tradycyjny Hammam jest głęboko wpisany w kulturę i krajobraz Bliskiego Wschodu- jest bowiem czymś więcej niż tylko pielęgnacją ciała i spotkań towarzyskich… To prawdziwe ukojenie duszy…
W całej łaźni znajdują się krany z ciepłą i zimną wodą oraz marmurowy stół służący do wykonywania zabiegu. Sam wystrój jest egzotyczny, magiczny i nierzadko wytworny dzięki licznym mozaikom. Samopoczucie i idealna równowaga ciała i umysłu w połączeniu z korzyściami płynącymi z tradycyjnej łaźni tureckiej, ma na celu przywrócenie równowagi psychicznej, fizycznej oraz duchowej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na czy polega rytuał Hammam ?

Co to jest Hammam ? To zabieg, który składa się z czterech etapów. W trakcie zabiegu wykorzystuje się 100% naturalne produkty takie jak mydło Savon Noir, glinkę Rhassoul, olej arganowy oraz specjalną rękawicę Kessa.

W pierwszym etapie udajemy się do łaźni aby przygotować ciało do zabiegu.
Pod wpływem pary oraz panującego tam ciepła otwierają się pory skórne dzięki czemu oczyszczanie przebiega znacznie skuteczniej a skóra będzie lepiej wchłaniać składniki odżywcze zawarte w kosmetykach.

Drugi etap polega na dogłębnym peelingu całego ciała przy użyciu rękawicy kessy- wykonanej z ziarnistej tkaniny służącej do oczyszczania skóry z martwego naskórka.

W trzecim etapie nakłada się na ciało glinkę. Rhassoul zawiera liczne minerały takie jak magnez, krzem, cynk, żelazo. Minerały te odżywiają, ujędrniają i wygładzają skórę a złuszczony naskórek i rozszerzone pory powodują, iż minerały są wchłaniane dużo skuteczniej.
Następnie oczyszczamy ciało przy pomocy mydła Savon Noir które jest zrobione ze zmiażdżonych oliwek. Mydełko połączone z wodą tworzy przyjemną pianę. Zabieg ten doskonale odświeża skórę dzięki czemu nasze ciało nabiera po nim naturalnego blasku. Dodatkowo robiony przy tym masaż poprawia krążenie.

Ostatni czwarty najprzyjemniejszy etap polega na wmasowaniu w ciało naturalnego olejku migdałowego lub arganowego. Nasza skóra będzie zregenerowana i odżywiona.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Korzyści Hammamu

  • Poprawia krążenie
  • Redukuje cellulit
  • Łagodzi ból neurologiczny
  • Eliminuje toksyny
  • Utrzymuje skórę świeżą i świecącą
  • Inhalacja
  • Działa antystresowo i odprężająco

Konsultacja merytoryczna: Izabela Ćwierz

Zabieg opisany dzięki uprzejmości salonu:   Hammam Shahrazad   Hammam[/buton]

Smoleńsk 21, 31-108 Kraków; tel: 00 48 511-747-282

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA