Francis Kurkdjian to z pewnością nietuzinkowy artysta. W dzieciństwie grał na pianinie i tańczył, ale już w wieku 15 lat postanowił, że zostanie perfumiarzem.

Swoje pierwsze perfumy stworzył w 1995 r. dla Jeana Paula Gaultier –  La Male, i tak rozpoczęła się jego wielka kariera.  Tworzył zapachy m.in. dla Dior, Guerlain, YSL, Narciso Rodriguez, Acqua di Parma, Elisabeth Arden, Lanvin.
Słynie z niezwykłych zapachów ale także z niezwykłych projektów artystycznych takich jak min. instalacja pachnących baniek mydlanych we francuskim pawilonie na Expo 2010 w Shanghaju. W latach 2006-2008 można było obejrzeć pachnącą fontannę Francisa Kurkdjiana w paryskim Wersalu.
W 2009 r. otworzył w Paryżu własny dom perfumeryjny. Otrzymał nagrodę Coty za całokształt kariery już w wieku 30 lat.

Baccarat Rouge 540

Baccarat Rouge 540  to kompozycja, która powstała jako wynik spotkania dwóch marek : świętujący 250-lecie Maison Baccarat, i  Maison Francis Kurkdjian. Z okazji jubileuszu marki Baccarat, który miał miejsce w 2014 roku, Francis Kurkdjian stworzył specjalny zapach.  Jego nazwa nawiązuje do metamorfozy, jaką w fabrykach Baccarat przechodzi czysty kryształ. Minerał ten łączony ze sproszkowanym 24-karatowym złotem i przetapiany w temperaturze 540 stopni zmienia swoją barwę w głęboki szkarłat. Wówczas zapach ten zamknięto w 250 kryształowych, numerowanych flakonach. W tym roku dołącza on do kolekcji perfum Francisa Kurkdjiana w klasycznym flakonie Maison Francis Kurkdjian.
Jest to piękna kwiatowo-drzewna kompozycja. Jej świetlisty, intensywny zapach zawiera delikatne i zwiewne akordy jaśminu, które  dopełniają nuty jasnego szafranu, szlachetnej ambry i aromatycznego, świeżo ściętego cedru.

Skład:

Nuty głowy: jaśmin, szafran
Nuty serca: akord szarej ambry
Nuty bazy: cedr, balsam jodłowy

Rodzina zapachowa: kwiatowo-drzewna
Data powstania: 2014
Dostępność: Perfumerie Quality Missala
Cena:  835 zł / 70 ml.

Na podstawie materiałów prasowych perfumerii Quality Missala

Zobacz także: OUD Satin mood[/buton]