Każda z nas marzy o gładkim ciele bez śladu włosów. Niestety one odrastają niestrudzenie dzień i w nocy. Sposoby krótkotrwałego usuwania przestają nam wystarczać, gdy wiemy, że można pozbyć się problemu raz na zawsze. Minusem takich depilacji raz na zawsze jest dość duży koszt. Alternatywą do zabiegów w salonie są domowe depilacje wiązką światła za pomocą różnych urządzeń.

Na szczęście mamy do wyboru kilka możliwości trwałego usuwania owłosienia. Pierwsza możliwość to skorzystanie z zabiegu usuwania  owłosienia w salonie, gdzie zwykle proponują nam jedną z najnowszych technologii dostępnych w walce z tym uciążliwym problemem. Minusem takich depilacji raz na zawsze jest dość duży koszt.  Druga możliwość to kupno urządzenia do laserowej depilacji i pogimnastykowanie się ze strzałami do mieszków włosowych samemu lub z koleżanką.

Jak wygląda zabieg trwałego usuwania owłosienia w domu?

Zaczynamy od ogolenia miejsc, które będą depilowane. Gdy ciało jest ogolone i suche włączamy urządzenie do depilacji. Ja miałam okazje poznać urządzenie, ponieważ moja siostra miała okazję dostać taki prezent od męża. Swoją drogą szczęściara…:)

IMG_3007

Teraz właśnie za pomocą urządzenia Remington depiluje nim nogi i okolice bikini.

Wracamy jednak do opisu  trwałej depilacji owłosienia w domu. Zabieg polega na przykładaniu głowicy z wiązką światła do kolejnych miejsc przeznaczonych do depilacji i kolejnych strzałach wiązką lasera. Podczas strzału w mieszki włosowe odczuwamy charakterystyczne uczucie ciepła na skórze. Jest to dość czasochłonny zabieg.

O czym musimy pamiętać? Koloryt skóry a depilacja.

Jeśli mamy ciemną karnację to depilacja nie zadziała. Producenci nawet zamieszczają na etykiecie koloryt skóry, przy którym depilacja zadziała.

IMG_3016

Ile trwa zabieg ?

W zależności od powierzchni ciała, którą depilujemy od pół godziny do 1,5.

Częstotliwość

Jest to podobne w działaniu  urządzenie jak w salonach. Należy co pewien czas powtarzać zabieg. Zwykle co sezon.  Zwykle na początku depilacje całego ciała musimy powtórzyć po miesiącu, a kolejną depilacje robimy za 3 miesiące. Później traktujemy wiązką światła tylko odosobnione pojawiające się włoski.

Depilacja w salonie czy w domu?

Jeśli zależy nam na intymności to zdecydowanie lepiej jest  kupić sobie takie urządzenie i w ten sposób usuwać włoski. Minusem jest fakt że aby dostać się do niektórych partii ciała trzeba się nieźle nagimnastykować. W salonie nie mamy takiego problemu. pozostawiamy nasze ciało kosmetyczce a my możemy zająć się myśleniem nad naszymi marzeniami.

Cena urządzenia do depilacji w domu.

W zależności od sklepu urządzenie remington kosztuje od 800 do 1100. Można polować na promocję.