A teraz do rzeczy. Najpierw zapytam…o masaż twarzy.

Jak często wykonujesz masaż twarzy?

No właśnie…

Nie sposób nadziwić się naszej pokrętnej kobiecej filozofii. Z jednej strony chcemy, aby czas dla naszej skóry się zatrzymał, a z drugiej strony, z uporem maniaka udajemy, że nie słyszałyśmy o pewnych złotych zasadach pielęgnacji. Robi to prawie każda z nas…

 

Na pewno czytałaś o niezwykłych właściwościach masażu, który systematycznie wykonywany ma siłę cofnąć czas o kilka lat? Jeśli tak, to dlaczego nie wykonujesz masażu twarzy?
• Wykonując te kilka ruchów dziennie możesz cofnąć czas o 10 lat.
• Dzięki masażowi twarzy dodajesz napędu odrzutowego kosmetykom do pielęgnacji twarzy których uzywasz.
• Sama dostarczasz sobie przyjemne doznania.
Uwielbiamy  patrzeć na efekty przed i po , dlatego poniżej zdjęcie. jak wyobrażam sobie niezwykłe działanie masażu:)
Jeśli coś jest przyjemne dla skóry to chętnie to jej zafundujemy pod warunkiem, że nie kosztuje to nas zbyt wiele. Niekoniecznie mam tu na myśli pieniądze. Nasze koszty to również czas i poniesione działania.
Przecież ile to się trzeba namachać łapkami, aby taki masaż zrobić. I skąd do licha wziąć czas ?
Zanim kolejny raz powiemy sobie, że szkoda nam czasu albo, że nie mamy go wystarczająco dużo

Aby zaoszczędzić sobie pisania, a Wam nudnej instrukcji zamieszczam rysunkową ściągę :

,, Jak wykonać masaż twarzy”

masaz

Masując poszczególne części twarzy warto stosować się do prostych zasad:
1. Broda i szyja – stosujemy koliste ruchy i kierujemy je ku górze
2. Policzki – ruch kierujemy zawsze do skroni
3. Nos – ruch kierujemy od czubka nosa do czoła między brwiami
4. Oczy – masaż oczu to delikatne klepanie i masowanie skóry pod oczami. Zaczynamy w zewnętrznym kąciku kierując ruch dolną powieką w stronę nosa, a następnie górną powieką kierujemy się na zewnątrz
5. Czoło – ruch kierujemy ku skroniom

Ile czasu nam potrzeba, aby wykonać masaż twarzy.

A teraz uwaga: wystarczy około 10 minut dziennie aby zauważyć poprawę wyglądu skóry.
Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że to naprawdę znośne i że każda nawet najbardziej zapracowana kobieta w zaciszach domowej jaskini, gdy już pójdzie do łazienki, znajdzie dodatkowo te 10 minut.

Najlepiej masaż wykonać po demakijażu. Doskonałym pomysłem jest połączenie demakijażu z masażem. Są specjalne kremy do masażu, które jednocześnie usuwają tłuste zanieczyszczenia ze skóry. Nie możesz sobie na to pozwolić, gdy używasz kremu przeznaczonego tylko do masażu twarzy.
Ja ze względu na swoją wygodę używam właśnie takiego kosmetyku.

masaz krem

Kosmetyki do masażu twarzy

Aby prawidłowo wykonać masaż twarzy należy użyć kosmetyku, który zapewni płynny ruch i jednocześnie nie podrażni skóry. Na rynku jest bardzo wiele propozycji kosmetyków do masażu, który można śmiało używać do masażu twarzy. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę aby wybrany przez nas kosmetyk nie uczulał nas. Cała reszta właściwości na które powinnyście zwrócić uwagę zależy tylko od cech waszej skóry i jej indywidualnych potrzeb.   Kilka propozycji które znalazłam:
• Kawiorowy krem do masażu twarzy z Bielendy. Koszt około 35 zł
• Krem do masażu twarzy Q 10 Norel, Dr Wilsh
• Domowy kosmetyk: olej rycynowy z olejem z pestek winogron z olejkiem eterycznym

Jak nauczyć się masażu twarzy

Masaż twarzy jest trampoliną , która pozwoli szybko odzyskać jędrność skóry w ciągu kilku dni. Stosowany systematycznie daje spektakularne efekty.
Nie bez powodu w Japonii już małe dziewczynki są uczone jak prawidłowo wykonać masaż twarzy. Odkąd stosuje masaż twarzy sama widzę jaka jest ogromna różnica w wyglądzie skóry twarzy. Dlatego uczę już Wikę jak to robić. Nie jest to jej jeszcze potrzebne ale chcę aby wiedziała jak to robić. Doskonale spędzamy przy tym czas.

IMG_4148

sama wika

 

Jakie są zalety masażu twarzy?

Masaż pobudza krążenie, ujędrnia skórę i poprawia owal twarzy. Poprawia koloryt skóry i spłyca zmarszczki. Masaż ułatwia wchłanianie przez skórę aktywnych składników naszych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Mnie to przekonuje, a Was?