Co zrobić z rolką po ręczniku papierowym ? Czy da się ją jakoś  wykorzystać i nadać je drugie życie ?
Okazuje się, że tak :) i to pewnie na wiele sposobów. Zobaczenie nasz pomysł na drugie życie rolki po ręczniku papierowym czyli „frotkownik”, żeby nie powiedzieć „nagumnik” bo mogłoby się źle skojarzyć :)


Mam to szczęście być mamą dwóch uroczych córeczek, a jak dziewczynki to długie włosy, a jak długie włosy to gumki, frotki itp akcesoria.
Młodsza córka Alicja do tej pory miała, krótkie włosy, ale jako tzw „starszak”  postanowiła posiadać długie włosy jak przystało na prawdziwą księżniczkę, bo księżniczki nie wiedzieć czemu na ogół mają długie włosy.  Taki atrybut bycia księżniczką.
Oprócz podjętej decyzji o zapuszczaniu włosów, w drugiej kolejności pojawiła się niezłomna potrzeba posiadania frotek, tak na wszelki wypadek gdyby włosy urosły szybciej niż to zazwyczaj się dzieje.
Gumko-frotki zostały więc natychmiast zakupione i zgodnie z przewidywaniem Alicji, „  już tylko muszą włosy urosnąć”

DIY. Jak przechowywać frotki i gumki.

A w między czasie pojawił się pomysł na przechowywanie naszych gumko-frotek, czyli nasze DIY dla dzieci. Pomysł użyteczny i pozwala fajnie spędzić czas z dzieckiem.
Czyli:  rolka po ręczniku papierowym, farby, kolorowe kartony itp. W pierwszym etapie miał być pomalowany ale Alicja finalnie zadecydowała o jego oklejeniu.


I tak oto powstał nasz frotkownik.

DSC_1252
Polecamy
Miłej zabawy :):)