Czarne historie to super zabawa podczas spotkania z przyjaciółmi, z naszymi nastoletnimi pociechami, pomysł na koniec wakacyjnych dni lub na długie mroczne zimowe wieczory. Gęsia skórka, uśmiech i dobra zabawa gwarantowana.


Dwie zaprzyjaźnione rodziny z dziećmi. Aktywny dzień za nami ale co tu robić gdy maluchy poszły spać a starsze snują się jeszcze nie bardzo wiedząc jak zakończyć ten dzień. Jak odessać nastolatka od technologii, a także nas dorosłych od telewizora. Nikt z nas nie ma większych trudności aby aktywnie zaplanować i spędzić  wakacyjny dzień. Pomysłów na aktywny wypoczynek jest zawsze tysiące. Gorzej gdy nadchodzi wieczór. Stereotyp to spędzanie czasu przed telewizorem, gapiąc się durno w ekran, inna opcja grill ewentualnie dla bardziej kreatywnych ognisko z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek. Ale jest sposób na przełamanie wakacyjnej rutyny i wieczorną aktywność tym razem dla szarych komórek. To fantastyczna zabawa wciągająca zarówno przedstawicieli młodszego jak i hmm… powiedzmy nieco starszego pokolenia :).

DSC_0832

Zarówno jedni jak i drudzy lubią dreszczyk emocji, odkrywanie tajemnic oraz mroczną fabułę. Warto więc usiąść razem do stołu i zagrać w „Czarne Historie”. Co to takiego ? To tzw. zagadki lateralne. Na pewno każdy z was oglądał chociaż raz telewizyjny program „Śmierć na tysiąc sposobów„. Makabryczne, groteskowe  i wręcz niewiarygodne sposoby śmierci stanowią fabułę tej gry.  Zabawa polega na odgadywaniu  jak doszło do różnych dziwnych wypadków.  Jednym słowem to seria historii, które trzeba rozwiązać przy pomocy odpowiednich pytań  i odpowiedzi Tak/Nie i zrekonstruować przebieg wydarzeń.  Do dyspozycji mamy 50 czarnych historii. Jedna osoba odczytuje na głos historię z przodu karty i pyta „ Dlaczego ?” Pozostałe osoby muszą odgadnąć co się stało. Po drugiej stronie znajduje się rozwiązanie, które zna tylko osoba posiadająca kartę. Pytania muszą być jednak tak skonstruowane, aby osoba znająca rozwiązanie mogła na nie odpowiedzieć tylko Tak lub Nie. Oczywiście może też czasami podpowiedzieć, iż dane pytanie jest bez znaczenia dla rozwiązania historii.

DSC_0837

Są różne serie zagadek lateralnych w zależności od wieku graczy. Czarne Historie to groteskowe, ponure opowieści o głupiej śmierci ( dozwolone od lat 14). Są też np. Złote Historie czy Białe Historie od lat 8, które opowiadają o zamkowych widmach, upiorach i tajemniczych zjawiskach czekających na rozwiązanie. Oczywiście różny jest też poziom trudności.
Czyli co, zaczynamy !!! Wyciągamy pierwszą kartę. Tytuł „Kwestia Orientacji” Pewien mężczyzna zgubił się i zmarł, choć miał do przebycia zaledwie 2 metry. Co się stało ? …
Aby poznać odpowiedź… zachęcamy do zabawy. Spróbujcie, naradzajcie się, łamcie sobie głowę, aż rozwikłacie tajemnicę.