Co pomaga na problemy skórne? Co pomaga na włosy i trądzik? Czy jest jeden produkt na różne problemy?
Powiedzenie: potrzeba matką wynalazku,   w przypadku Oleju Tamanu jest jak najbardziej na miejscu.

Ekstrakt z orzecha Tamanu prawdopodobnie zaczął służyć ludziom najpierw w Polinezji. Wysokie temperatury, a co za tym idzie niszczące działanie promieni UV i  wiatru   sprawiały, że ludzie  szukali produktu, który pozwoliłby im radzić sobie z problemami skóry i przedłużać jej młodość.

Z czego uzyskuje się olejek Tamanu?

Olejek uzyskuje się przez wytłaczanie wysuszonych pestek z dojrzałych owoców drzewa Callophylum Inophyllum czyli orzecha Tamanu. Jest to wiecznie zielone drzewo, które skrywa w sobie bardzo wiele dobroczynnych substancji dla naszego zdrowia.
Aby otrzymać ok. 5 kg zimnotłoczonego oleju Tamanu, potrzeba zużyć aż 100 kg owoców. Wyobrażacie to sobie?

Jak wygląda i jak pachnie?

Olej Tamanu do pachnideł nie należy. Niestety ma zapach podobny do przyprawy w płynie Maggi. Jest gęsty i ma kolor zgnitej zieleni. Ja używam go mieszając go z innym olejem. Najczęściej dodaje oleju z avocado lub z migdałów.

Trochę historii czyli  wykorzystania oleju Tamanu do walki ze schorzeniami skóry

Po raz pierwszy w 1920 roku olej Tamanu został wykorzystany przez siostrę zakonną do leczenia pacjentów z trądem na wyspie Fidżi.  Wzbudziło to zainteresowanie naukowców z Francji, którzy rozpoczęli badania naukowe w celu poznania właściwości tego oleju.
Skuteczność leczenia oleju Tamanu prawdopodobnie wynika z nietypowych właściwości tworzenia nowych komórek. Ta nietypowa właściwość oleju Tamanu powoduje jego skuteczność w zwalczaniu wielu chorób skórnych.

Naturalny sposób na leczenie trądziku.

Jest wiele sposobów na leczenie trądziku. Każdy kto jednak ma ten problem na głowie  wie, że nie ma jednego skutecznego środka, leków czy kosmetyków które działałyby na wszystkich.  To co działa na naszych znajomych niekoniecznie podziała na nas. Dlatego warto zacząć od naturalnych specyfików. Wtedy przynajmniej mamy pewność, że nie pompujemy w swój organizm toksyn. Naturalne olejki służą ludzkości od wielu wieków.

Sposób na trudne do zdiagnozowania problemy skórne

Często  dzieje się tak, że jesteśmy po kolejnej już wizycie u dermatologa, a problem jak był, tak jest. Zabawa w zgaduj zgadula w przypadku  choroby może i jest zabawna ale nie dla chorego.
Z wizyty na wizytę  karmieni jesteśmy kolejnymi medykamentami, które na chwilę maskują chorobę.   Olejek Tamanu pomaga leczyć różne problemy skórne, nawet takie trudne do zdiagnozowania. Jeśli ani Ty ani Twój lekarz nie wie jaka choroba skórna nawiedziła Cię to warto zacząć leczenie od oleju Tamanu.

IMG_4683

Olej Tamanu-sposób na regenerację zniszczonej skóry

Z uwagi na swoje właściwości wspomagające odbudowę komórek skóry olej ten jest doskonałym środkiem odbudowującym i pielęgnującym.
Jest on skuteczny w regeneracji szczególnie skór odwodnionych , podrażnionych i wrażliwych

Ogólne właściwości oleju Tamanu

Olej znany jest ze swoich gojących, przeciwzapalnych, przeciwbólowych, antybakteryjnych, antywirusowych, przeciwgrzybiczych, antybiotycznych, przeciw reumatycznych, antyoksydacyjnych oraz intensywnie regenerujących skórę i redukujących blizny właściwości.
Skuteczny przy leczeniu łuszczycy, przewlekłego trądziku, owrzodzeń, trudno gojących się oparzeń, wyprysków, dermatoz. Skuteczny w leczeniu ukąszeń owadów, odmrożeń, zmacerowanej skóry, blizn na podłożu zapalnym. Wspomaga proces gojenia.