Od 2010 roku światowe rynki podbija islandzka marka kosmetyczna BIOEFFECT. Na polskim rynku dostępna jest od 2014  r. O firmie Bioeffect pisałyśmy bliżej Tutaj. Dziś prezentujemy limitowaną edycję kosmetyku od którego zaczęła się historia firmy.

Dla przypomnienia napiszemy, iż kosmetyki Bioeffect zawierają w składzie tylko 7 składników – niezbędne minimum do zapewnienia 100% działania a głównym składnikiem jest EGF – Epidermal Growth Factor.

Co to jest EGF

EGF to czynnik ludzkiego wzrostu. Za jego odkrycie Stanley Cohen i Rita Levi-Montalcini w 1986 roku otrzymali prestiżową Nagrodę Nobla. EFG to naturalny przekaźnik, który aktywuje skórę do produkcji kolagenu, elastyny i wszelkich procesów naprawczych. To EFG odpowiada za młodzieńczy wygląd skóry i jej promienny blask.

Marka Bioefecct postanowiła wykorzystać EFG  i naukowo podejść do pielęgnacji skóry. Dekada badań w dziedzinie biotechnologii pozwoliły na stworzenie niesamowitej linii kosmetyków, które odżywiają, regenerują, rozświetlają i ujędrniają skórę. Bioeffect to najnowsza technologia w  kosmetyce anty-aging.

Jako pierwszy w 2010 r. na rynek został wprowadzony BIOEFFECT EFG SERUM. Ten nowoczesny preparat przeciwstarzeniowy, poprawia wygląd i kondycję skóry, poprzez mobilizowanie komórek do naprawy i odnowy. Aktywatory komórkowe zawarte w BIOEFFECT EGF SERUM wytwarzane są z pomocą inżynierii genetycznej w jęczmieniu, uprawianym w Islandii w nowoczesnych szklarniach, zasilanych energią geotermalną. Sadzonki jęczmienia rosną w pumeksie wulkanicznym, nawadnianym wodą lodowcową.

BIOEFFECT EGF SERUM limitowana edycja

Z okazji jubileuszu 5-lecia wprowadzenia produktu na rynek  firma postanowiła wydać specjalną, jubileuszową edycję produktu, od którego rozpoczęła się jej historia.
Jak  na jubileuszowe wydanie przystało wszystko musi być wyjątkowe. Edycja to tylko 2 999 numerowanych buteleczek. Zostały one zaprojektowane  przez duńską artystkę Marianne Brandi. Inspiracją była kropla serum w chwili, gdy dotyka powierzchni skóry. Delikatny różowy koloer szkła i lekkie krzywizny tworzą bardzo kobiecą formę.

Wykonanie buteleczek powierzono francuskim mistrzom szkła z firmy Pochet du Courval . To znani wytwórcy  oryginalnych, kolekcjonerskich flakonów i opakowań dla perfum i kosmetyków.

bioefect2

Cena:

50 ml – 1890 pln

Dostępność:   Perfumerie Quality Missala

Produkt opisany na podstawie materiałów udostępnionych przez Perfumerię Quality Missala.