Amouage po arabsku ?fala? to bardzo luksusowa marka pochodząca z dalekiego wschodu, z kolebki perfumiarstwa ? Omanu. Zanim stolicą perfumiarstwa stał się Paryż, perfumy przez tysiące lat sprowadzano z odległych krańcy Arabii – właśnie z Omanu. Współcześnie to dziedzictwo kulturowe Omanu zapragnął odtworzyć Szejk ? Książe Omanu Sayyid Hamed bin Hamood.

Zapragnął stworzyć markę, która byłaby znana nie tylko w Omanie ale na całym świecie. Do przywrócenia światu arabskiej sztuki perfumeryjnej zaprosił francuskiego mistrza Guya Roberta. Mistrz nie musiał się liczyć z kosztami, do  swojego dzieła mógł używać najbardziej cenionych, najrzadszych, i najdroższych składników.  Tak powstał Gold – pierwszy zapach Amouage.
Królewskie zapachy musiały mieć też królewskie opakowanie. Flakony Amouage były projektowane przez jubilerów królowej Anglii Elżbiety II. Ręcznie grawerowane, wykonane z francuskiego kryształu i dekorowane 24 karatowym złotem oraz szlachetnymi kamieniami stanowiły dzieło samo w sobie. Inspirowane były architekturą Omanu. Sułtan Omanu wręczał je jako prezenty  członkom królewskich rodów i wizytującym głowom państw.

Obecnie Amouage to kolekcja najwyższej klasy perfum, uzupełniona o linie pielęgnacyjne do ciała i świece zapachowe. Omański dom współpracuje z najwybitniejszymi perfumiarzami i designerami stale rozwijając swą ofertę. Bogactwo i tradycja Wschodu połączona z  wiedzą i innowacyjnością Zachodu daje niesamowite efekty.

266

Opus IX

Opus IX to kolejne dzieło z tzw. bibliotecznej kolekcji Amouage. Inspirację do jego powstania stanowiła jedna z najsłynniejszych oper romantycznych ?La Traviata? Giuseppe Verdi?ego, skomponowana na podstawie ?Damy Kameliowej? Aleksandra Dumasa.

To właśnie kwiat Kameli stanowi pierwszy akord Opusu IX, który powstał pod przewodnictwem Christophera Chonga, dyrektora artystycznego Amouage. Jest to zapach pełen miłości i poświęcenia. Zaprojektowany flakon jest koloru głębokiej czerwieni, ze złotymi drobinkami. Na opakowaniu są dwie interpretacje kamelii. Biała – która odzwierciedla czystą i niewinną miłość oraz czerwona, przełamana jako przestroga przed destrukcyjną mocą zdrady.
To bardzo wielowarstwowy zapach przechodzący od bogactwa kwiatowego bukietu do zmysłowych nut skórzanych. Za ostateczną nutę odpowiada baza złożona z szarej ambry, wetiweru i cywety.

Skład:

  • Nuty głowy: akord kamelii, czarny pieprz, jaśmin
  • Nuty serca: drewno gwajakowe, wosk pszczeli, skóra
  • Nuty bazy: ambra szara, wetiwer, cyweta
  • Rodzina zapachowa: kwiatowo-drzewna

 

Data powstania: 2015

Dostępność: Perfumerie Quality Missala
Cena: 1255 zł / 100 ml.