Być damą we współczesnym świecie. Czy to możliwe?


Nasze codzienne krucjaty we współczesnym świecie odzierają nas z kobiecej subtelności i delikatności. Dziwna jest sytuacja w której wypadło nam się znaleźć.  Z jednej strony chcemy udowadniać swoją siłę i zrównać się z mężczyznami, a z drugiej ciągle chcemy czuć się czasem jak adorowane damy i trochę kruche księżniczki. Jak to pogodzić we współczesnym świecie?
Czy  chcemy być tak postrzegane czy to jednak jest już niemodne? Wizerunek współczesnej damy nieco się zmienił. Czego oczekuje się od osoby która jest  postrzegana jako dama?

1. Odpowiedni strój.

To stonowany i elegancki strój, który do tego jest kobiecy. Kobiety, które potrafią sie ubrać  tak,że nie są wulgarne, a potrafią zaakcentować swoja kobiecość zawsze zwrócą uwagę męskiej części społeczeństwa.

beautiful-19075_1280

2. Czysta i pachnąca

To oczywista cecha każdej kobiety. Tym bardzie niedopuszczalne jest aby  dama była widziana z jakimiś plamami, w pobrudzonych i niewyczyszczonych butach. Zapach powinien jej towarzyszyć wszędzie gdzie się znajduje. Współczesna dama dba o zapach nawet gdy idzie spać.

perfume-791698_1280

3. Zadbana cera, paznokcie i włosy

To również podstawa. Kobiety które są postrzegany jako damy dbają o atrybuty kobiecości codziennie, zarówno w domowym zaciszu jak i w salonach kosmetycznych.

4. Bogaty język, poprawność wypowiedzi i elokwencja

To już wyższa szkoła jazdy. Możemy zadbać o strój wygląd i zapach ale gdy tylko zaczynamy się wypowiadać szybko pozytywny obraz może zostać zamazany czarnymi plamami.
Język kobiety powinien świadczyć o jej dobrym wykształceniu i klasie.

5. Umiejętne korzystanie z napojów alkoholowych

Prawdziwa dama zarówno dawniej jak i współcześnie nie doprowadza się do stanu upojenia. Potrafi cieszyć się alkoholem pijąc w odpowiednich miejscach, odpowiednie trunki  jak i w odpowiednim szkle. Dama wybiera raczej wino i drinki. Nie jest mile widziane picie czystej wódki.

wine-791132_1280

6. Panuje nad emocjami.

Nawet gdy jest zdenerwowana, potrafi dobierać takie słowa, które nie są obraźliwe. Akcentuje silnie swoje stanowisko ale nie obraza w sposób bezpośredni nikogo.

7. Dba o porządek i czystość w swoim otoczeniu

Wyobraźcie sobie piękna zadbana kobietę z całym powyższym zestawem cech, która przychodzi do domu w którym wszędzie poniewierają się porozrzucane rzeczy, a podłoga klei się od brudu. No właśnie. Otoczenie kobiety tez wpływa na to jak jest odbierana.

8. Przyjęcia, ach te przyjęcia.

Dama to tygrysica, która doskonale czuje się w organizacji przyjęć w domu. Uwielbia zadziwiać swoich gości gustem i pomysłowością. Dotyczy to potraw i wystroju domu.
Czy możesz się nazwać damą? Ja niestety odpadam przy przynajmniej dwóch punktach.