Z niecierpliwością przebieram nogami, gdy nadchodzi wolny weekend. Zresztą każdą nieco dłuższą szansę czasu wolnego wykorzystuje na wypady. Roziskrzone oczy i niezwykła ruchliwość świadczy o tym, że czas wolny nadszedł. Teraz już czekają same przyjemności. Dobrą propozycją są spacery, a szczególnie po górskich szlakach. Kocham góry, ponieważ według mojej skali są one bezkonkurencyjne w aplikowaniu mi zastrzyku przyjemności, spokoju i energii.


Aby osiągnąć maksimum przyjemności z wypadów po szlakach górskich  dobrze jest  zaopatrzyć swój plecak w kilka rzeczy. Pozwolą one w niezakłócony sposób cieszyć  się z wędrówek. Lista ta powstała na skutek częstych olśnień, które niestety objawiały się już na szlaku. Wtedy było już za późno. Aby nie doszło do władzy powiedzenie Polak mądry po szkodzie wykorzystaj ten wpis . Jeśli dodałabyś jeszcze coś do tego worka to czekam na propozycje.

1. Mapa

To element niezbędny aby się bezpiecznie poruszać. Nawet jeśli szlaki są oznaczone to jak to moja babcia mówiła od przybytku głowa nie boli.

compass-626075_1280

2. Plasterki

Zdarzają się różne małe przygody, które trzeba dobrze zakończyć.  Do tego, gdy dodamy jakieś otarcia to w naszym niezbędniku plasterki muszą znaleźć swoje miejsce.

3. Tabletka od bólu głowy

Nie zajmuje dużo miejsca, a może zdziałać tyle dobrego…Ból głowy, brzucha lub jakikolwiek inny może nam popsuć nasze wojaże. Nie dopuśćmy do tego.

4. Woda

Niby to oczywiste ale okazuje się, że na szlaku może się okazać, że brakuje nam  tego co najważniejsze.

5. Scyzoryk a’la Mcgywer

Takie cudo jest nieocenione. Nawet nie masz pojęcia do czego może się przydać. Trzeba coś otworzyć, przeciąć lub zaznaczyć. Taki scyzoryk powinien mieć nożyk, otwieracz do butelek, otwieracz do konserw a do tego jeszcze znajdzie się tam jakaś obcinaczka .

6. Peleryna przeciwdeszczowa

Na niebie ani jednej chmurki i myślisz sobie, że tak już zostanie. Idziesz parę kilometrów i nagle zmiana planów. No cóż…pogoda też jest kobietą. My też często zmieniamy swój nastrój. Dlatego właśnie należy wziąć ze sobą taki płaszczyk. Nie zajmuje on dużo miejsca i jest bardzo lekki.

rain-758107_1280

7. Latarka

Nie musi być duża ale dobrze by było aby miała dobrą i silną baterię. Gdy dotrzesz do ciemnych jaskiń to warto wówczas tam cos zobaczyć. Może się tez zdarzyć, że zapadnie  zmrok , Ty niestety źle zaplanowałaś drogę i musisz wracać gdy jest już ciemno. Wiem, wiem, to nieodpowiedzialne, dlatego tylko się zabezpieczamy.

8. Pieniądze.

Gdy się wybieramy na szlak dobrze zabrać ze sobą parę monet. Nie będziemy oczywiście po drodze wchodzić do galerii handlowej ani do jaskini hazardu ale jakieś jedzonko po drodze, albo jakaś nietypowa pamiątka może nam przejść koło nosa.

9. Balsam z filtrem

To jak bardzo potrzebny jest balsam do ciała z filtrem dowiadujemy się,  gdy skóra nas piecze. Wtedy już niestety za późno na prewencje. Wtedy to już możemy się tylko moczyć w maślance. Tak więc nie zapominamy zaaplikować balsamu na skórę, a do tego możemy zabrać go ze sobą.

10. Energia w postaci nieco –zdrowszych batoników

To batoniki z suszonych owoców z musli. Warto je zabrać z dwóch, a właściwie trzech powodów. To szybki zastrzyk energii, wtedy gdy nam jej brakuje. Drugi powód to przyjemność. To co ważne to energia, która nie waży dużo zatem jest idealna do plecaka.

11. Telefon

To ostatnia rzecz ale wcale nie najmniej ważna. Wyprawy dla przyjemności muszą być przez nas zabezpieczone. Kontakt z innymi daje nam dużo większy margines bezpieczeństwa.

 

12. Chusteczki higieniczne

To ostatni element , który musi znaleźć swoje miejsce w plecaku. Potrzebne nam są w razie kataru, ubrudzenia rąk lub w nagłych wypadkach…:)